Fiscale informatie over grote schenkingen

 

Hoe kunt u ons steunen?

U kunt ons helpen onze belofte van kwaliteit en continuïteit waar te maken. U kunt donateur worden, maar u kunt ook een eenmalige of periodieke schenking aan de Stichting Vrouwen voor Vrouwen doen. In dat geval gelden gunstige fiscale voorwaarden. U en het werk van Vrouwen voor Vrouwen profiteren dan van de regels die gelden voor giften aan organisaties die het "algemeen nut" beogen. Op welke manieren u ons kunt steunen en welke regels voor belastingaftrek, teruggave en verlaagde belastingtarieven gelden zetten wij hieronder per "soort gift" voor u op een rijtje:

Fiscale informatie over grote schenkingen

 

De eenmalige schenking

Een eenmalige schenking is simpel. U maakt het bedrag dat u wilt schenken over op bankrekeningnummer 32.80.49.239  ten name van Stichting Vrouwen voor Vrouwen te Tricht. Wilt u hiervan fiscaal voordeel hebben, dan dient u minimaal 1 % van het verzamelinkomen voor toepassing van de persoonsgebonden aftrek (met een minimum van € 60,-) te schenken om voor aftrek in aanmerking te komen. Dit bedrag hoeft overigens niet aan één goed doel geschonken te worden, maar mag verdeeld worden over verschillende organisaties. Maximaal 10 % van uw verzamelinkomen voor toepassing van persoonsgebonden aftrek, mag fiscaal afgetrokken worden. Bewaar het dagafschrift van de bank of giro voor de fiscus. Zij kunnen u vragen dit als bewijs te overleggen.

 

Rekenvoorbeeld eenmalige schenking

U wilt een eenmalige schenking doen van € 2.500,-. U verdient € 55.000,-, uw partner € 51.000,-. Het verzamelinkomen is dus € 106.000,-. De drempel voor aftrek is voor u € 1.060,- (1% van uw verzamelinkomen). U trekt dus € 1.440,- af. U valt beiden in het 52 % tarief. U bespaart gezamenlijk 52 % (vierde schijf) van € 1.440,-, dus € 749,-. Uw gift van € 2.500,- kost u hierdoor netto slechts € 1.751,-. (bron: goede doelen gids 2007).

 

De periodieke schenking

Wanneer u ons een aantal jaren achtereen steunt met een schenking kunnen de belastingregels u nog meer voordeel opleveren. U dient dan de schenkingen in een notariële akte vast te laten leggen en ten minste vijf jaar achtereen een bepaald bedrag te schenken. De schenkingen zijn dan in zijn geheel aftrekbaar. De fiscus noemt deze schenkingen een periodieke schenking. Periodiek schenken is voordeliger dan eenmalig schenken omdat u niet te maken heeft met een drempel en een maximum aftrek.

Speciaal voor onze stichting kunt u gebruik maken van een gratis notariële akte. Neem hiervoor contact met op met p.j.f.dekok@knmg.nl

 

Rekenvoorbeeld periodieke schenking

In plaats van de bovenstaande € 2.500,- ineens, kunt u ook kiezen voor een periodieke schenking van vijf jaar jaarlijks € 500,-. De hele gift van € 500,- is aftrekbaar. U bespaart gezamenlijk weer 52 % van € 500,-, dus € 260,-. De gift kost u hierdoor netto slechts € 240,-. Over vijf jaar schenkt u Vrouwen voor Vrouwen € 2.500,-, terwijl u dit € 1.200,- netto kost. (Ten opzichte van de eenmalige schenking bespaart u dus
 € 551,-). (bron: goede doelen gids 2007).

 

Meer informatie

Wilt u meer informatie of overgaan tot een periodieke schenking, dan kunt u telefonisch contact opnemen met onze voorzitter en/of secretaris.

Nieuwsberichten

Verslag van het najaarskamp 2011

>>>

Community training

>>>

Data kampen 2012

>>>

Artikel Kathmandu Post

>>>

Nieuwsbrief zomer 2011

>>>

Je hobby inzetten voor een goed doel

>>>

Verslag van de voorzitter - mei 2011

>>>